Wymiana Skrzyni biegów Volkswagen

Wymiana skrzyni biegów Volkswagen, Audi czy Seat – niezależnie od marki może być kosztowna. Również awarie sprzęgła czy koła dwumasowego nie należą do tanich. Im mniej brawury tym większa żywotność podzespołów i zarazem mniejsze ryzyko wydatków. W przypadku samochodów ze skrzynią automatyczną ważne jest dbanie o właściwy poziom oleju w skrzyni i jego regularną wymianę wraz z filtrem. Ponadto ważne jest nieprzeciążanie skrzyni przez pierwsze kilometry jazdy.

Czym jest układ napędowy?

Jest to układ podzespołów przenoszący moment obrotowy silnika na koła pojazdu. Dzięki niemu możemy zamienić energię ze spalania paliwa na ruch naszego samochodu. Jego awarię bywają bardzo kosztowne zatem warto o niego dbać i serwisować zawczasu. Inaczej prócz kosztów naprawy może nas czekać niemożność kontynuowania dalszej jazdy.

Jak ochronić skrzynię przed uszkodzeniami?

Nawet drobne usterki mogą doprowadzić do wymogu natychmiastowej wymiany skrzyni biegów na używaną lub nową. Jedną z podstawowych zasad jest łagodne obchodzenie się z pedałem sprzęgła oraz gazu. Nagłe zmiany prędkości obrotowej silnika, zrywanie przyczepności kół oraz częste ruszanie z miejsca.

Nieumiejętne ruszanie pod górę i podjeżdżanie pod wysokie krawężniki. To wszystko szkodzi skrzyni biegów. Zatem nie tylko szaleńcza jazda, ale także stanie w korkach przyczyniają się do usterek.