Oczyszczanie organizmu a odchudzanie

Ogólnie przyjętymi metodami odchudzania są aktywność fizyczna, oraz różnego rodzaju diety, jednak bardzo często zapomina się o jakże ważnym fakcie oczyszczania organizmu. Dzięki niemu, nie tylko przyspieszymy efekty, ale również zadbamy o lepsze zdrowie i samopoczucie. Dlaczego jednak jest to tak ważne w procesie odchudzania?

Przez oczyszczanie do odchudzania

Dietę odchudzającą zazwyczaj zaczynamy stosować, po wielu latach braku aktywności fizycznej i jedzenia niezdrowej żywności, co powoduje zapełnienie naszego organizmu toksynami i spadek wydajności metabolizmu. W tak skrajnym przypadku przejście na zdrową żywność i uprawianie sportu przynosi mierne efekty, gdyż nasz organizm nie jest w stanie wchłaniać w odpowiednim stopniu składników odżywczych. W tym momencie najlepszą formą pomocy jest właśnie oczyszczanie organizmu.

Głodówka drogą do celu?

Niestety oczyszczenie często wiąże się z bardzo nieprzyjemnym zabiegiem – głodówką. Jest to chyba najbardziej znany i przynoszący najlepsze efekty sposób. W przypadku zdecydowania się na właśnie tą metodę, musimy zaopatrzyć się w duże ilości wody niegazowanej, soków owocowych i warzywnych, czy specjalnych oczyszczających herbat.

Produkty te mają na celu nie tylko pomóc nam przezwyciężyć głód, lecz również wprowadzić do organizmu niezbędne dawki witamin i minerałów, które jak wiadomo w postaci płynnej wchłaniają się dużo lepiej. Obiady również najlepiej, aby składały się z dań płynnych – czyli z zup i koktajli. Dopuszczalne jest oczywiście jedzenie chleba, jednak tylko pełnoziarnistego, lub ryżu, które dostarczą nam błonnik ulepszający pracę naszego układu trawiennego.