Kolory ścian we wnętrzach problematycznych

By powiększyć i rozjaśnić pomieszczenie należy wybrać barwy jasne . W takich pomieszczeniach nie ma miejsca na farby matowe. Kolory ścian w niewielkich pokojach powinny być jak najbardziej białe. Jeżeli mamy dostęp do wysokiego poziomu nasłonecznienia z powodzeniem możemy użyć klasycznej czystej bieli, która w tym przypadku wychładzać wnętrza. Przy północnych wnętrzach zaleca się użycie złamanej bieli, albo barw ją przypominających.

Kolorystyka pokoju a okna

Niestandardowo wysokie pokoje są domeną starych kamienic, co niektórzy uważają to za duży plus, jednakże niewielka ilość ludzi może czuć się nieswojo. W takich sytuacjach bardzo skutecznym sposobem jest przemalowanie ścian na bardzo jasny kolor, natomiast sufit na wyraźną barwę, pomagają także ładne rolety wewnętrzne do okien. Bardzo interesująco wyglądają wnętrza o ścianach w barwie kości słoniowej i niebieskim suficie. Dodatkowym atutem jest tutaj użycie punktowego oświetlenia, które w niektórych przypadkach potrafią przypominać namiastkę rozgwieżdżonego nieba.

Kolory ścian w wielokątnych pomieszczeniach stanowią odmienny problem, szczególnie w sytuacji, kiedy pragniemy uzyskać konkretny efekt optyczny. Chociażby we wnętrzach wąskich ale długich potrafimy zmniejszyć odległość między ścianami poprzez zastosowanie pełnego odcienia części krótkich. Dzięki temu optycznie skrócimy pokój. Natomiast konkretne barwy ścian w bardzo dużych pomieszczeniach dodadzą im przytulności poprzez pomniejszenie optyczne.