Brama na pilota czy ręczna – Napęd do bramy czy nie?

Brama garażowa czy też wjazdowa wyposażona w systemy automatyczne to niewątpliwie wygoda   i bezpieczeństwo. Dlatego warto poznać rozwiązania w tej dziedzinie.

W większości przypadków można przyjąć za regułę iż podczas budowy naszego wymarzonego domu będziemy posiadać dwie bramy, jedna wjazdowa druga garażowa. I tak przy zakupie bramy garażowej dokonujemy wyboru ręczna czy z napędem elektrycznym. Natomiast w przypadku bramy wjazdowej podjęcie decyzji pozostawiamy na później. Takie postępowanie jest błędne jeżeli myślimy o zautomatyzowaniu obu bram.

Podejmujemy decyzję

Przy wyborze napędu do bram należy pamiętać że nasze bramy będą otwierały się nie zliczoną ilość razy. Dlatego wybór odpowiednich napędów do bram jest dość kłopotliwy. Do wyboru mamy kilka firm. Przy wyborze odpowiedniej sprawdźmy jak długo istnieje na rynku, czy zapewnia serwis gwarancyjny i pogwarancyjny i na jak długo udziela gwarancji.

Zakładam, że już decyzja zapadła, a że pogoda w naszym klimacie nas nie rozpieszcza (zimą opady śniegu i mrozy wiosna i jesień to z kolei opady deszczu), wybór padł na bramy wyposażone w napęd elektryczny